wtorek, 24 marca 2015

MIESIĄCZKA - BÓL BRZUCHA

Witam was , wiem ze jest to blog w większości typu beauty, ale postanowiłam że będzie on też troszkę o mnie o życiu i różnych moich przemyśleniach i poradach  i będę wam starała się pomóc jak tylko będę umiała. Więc dziś przychodzę do was z postem o Bólach menstruacyjnych które towarzyszą zarówno mi jak i 80% z was. A wiem , że czytają mnie osoby w różnym wieku więc dziewczyny które są przed dowiedzą się kilku ciekawych rzeczy.  Powiem wam od czego boli nas brzuch ,  i co zrobić by ból ustąpił ? Na samym początku może zaczniemy od czego nas tak boli bo wiem , że niektóre z was znoszą to całkowicie inaczej. Choć bolesne miesiączki przechodzi wiele kobiet bo aż co czwarta z nas to warto jednak wiedzieć pewne rzeczy o niej.  A ból podczas miesiączki jest nie do zniesienia.

 Skąd się biorą bolesne menstruacje?

- Brzuch boli nas wtedy gdy organizm daje nam sygnał, że zbliża się krwawienie.
W ciągu pierwszej doby miesiączki osiąga się apogeum ( określenie osiągnięcia wartości maksymalnej) kolejne 2-4 dni stopniowo maleje. Ból promieniuje nam po całym ciele : plecy, uda,
krzyż lubi przechodzić też do głowy. Ból lubi przestawać i powracać w regularnych odstępach.

Jest wiele sprawdzonych sposobów na przetrwanie  łagodzenie skurczów  można ukoić np.
tabletkami które działają , ale warto je brać kilka dni przed apogeum miesiączki, początek bólu to ostatni moment na jej zażycie, dlatego ze gdy jest już maximum preparaty uśmierzające ból są mniej skuteczne. Ból można ukoić też okładami brzucha w miejscach gdzie nas boli kładziemy sobie termofor lub ciepłą butelkę z wodą nie za gorącą ,abyśmy nie dostali krwotoku lub żeby ból się nie zwiększył bardziej. Można również wykonać serię kilku niezbyt intensywnych ćwiczeń np. Joga. Dieta również pomaga nam przebyć tą straszną kilkudniową męczarnię.  Wystarczy wyeliminować kawę oraz colę, dlatego że kofeina nasila skurcze macicy. Podczas miesiączki warto również pamiętać aby nie korzystać z solarium, sauny ani też nie kąpać się w gorącej wodzie dlatego że wysoka temperatura może również doprowadzić do krwotoku. Ludzie mówią , że po pierwszym urodzonym dziecku ból ustąpi ,ale ja w to nie wierzę. Wystarczy zdrowo się odżywiać ,wykonywać lekkie ćwiczenia jogi lub zacząć antykoncepcję. Wtedy pod wpływem hormonów zmniejsza się ból macicy a tym samym siła jej skurczów wiec ból ustępuje lub bardzo łagodnieje. Poniżej pokazuję wam co mi pomaga jakie pozycje na bolesne miesiączki bo niestety też je posiadam i muszę sobie z nimi radzić .A wy jakie macie sprawdzone sposoby na bóle menstruacyjne ? polecicie mi jakiś może u mnie się sprawdzi. Do następnego buziaki kochani.